Ředitel střední školy, táta a člověk z regionu.
Jmenuji se Petr Paták. Jsem ředitel kladenské střední školy, táta dvou kluků, sportovec
a člověk, kterému záleží na tom, jak se u nás žije a v jakém prostředí budou vyrůstat naše
děti.
Celý profesní život jsem spojil se školstvím. Před 20 lety jsem začínal jako učitel
matematiky a od roku 2015 jsem ředitelem střední školy na Kladně, kterou jsme společně
s kolegy dokázali proměnit ve fungující a respektovanou instituci. Ze školy, která měla
finanční problémy a nízkou úspěšnost u maturit, jsme vybudovali moderní vzdělávací místo,
kam se dnes hlásí násobně více uchazečů, než kolik můžeme přijmout.
Vedle své práce ve škole působím také ve veřejném životě – jako komunální politik
a místopředseda Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Středočeského. Díky tomu vidím
nejen každodenní realitu lidí v regionu, ale i to, jak funguje stát.
Práci s dětmi i mládeží se věnuji i ve volném časem, pro děti z Kladenska i okolí pořádám
dětský letní tábor Par(ť)áci a 20 let jsem trénoval děti tenis. Práce s dětmi má smysl.
Děti jsou naše budoucnost.
Více o mně